Studentski naucno-istrazivackih radovi 2011-2012

„Nauka je stvar velikih, mali dobijaju pouke.”
Pravila foruma
Dobrodošli!

Pročitajte Pravilnik o radu Foruma

Studentski naucno-istrazivackih radovi 2011-2012

Postod veso_k1 » Pon Nov 07, 2011 21:20

Drage koleginice i kolege,

na sajtu fakulteta je objavljen Konkurs za izradu studentskih naucno-istrazivackih radova. http://www.pharmacy.bg.ac.rs/vesti/2011 ... dova-2011/ Ukoliko imate nekih pitanja, postavite ih ovde kako bi i ostali mogli da vide odgovore. Rezultate cemo objaviti sto pre, verovatno bas na Forumu, a mozda i na zvanicnom sajtu fakulteta.

Veliki pozdrav, Vas CNIRS, Studentski parlament
veso_k1
Predsednik CNIRS-a

Pridružio se: Uto Okt 21, 2008 18:44

Re: Studentski naucno-istrazivackih radovi 2011-2012

Postod zeleniorbit » Uto Nov 08, 2011 16:12

Zanima me kako se vrsi izbor:
Npr., ja prijavim 3 teme, i ne upadnem u prve dve, da li onda trecu dobijam ja ili neko cija je ta tema bila prva zelja (pod uslovom da imam bolje uslove od tog nekog za temu)? Logicno mi je da temu dobijaju oni koji su najkopetentniji, pa makar im to bila i peta zelja, ali da proverim.
(Nemam pojma da li sam razumljivo napisala. :D )
Hvala. ;)
zeleniorbit

Pridružio se: Ned Avg 16, 2009 16:48

Postod veso_k1 » Uto Nov 08, 2011 22:46

Jasno je napisano, znam tacno sta me pitas. :-) Pokusacemo da izadjemo najvecem broju studenata u susret sa prvim zeljama. Neki mentori ce imati i intervju pa nam to malo komplikuje pricu prednosti necije druge zelje u odnosu na neciju prvu ali naravno da je to pravilo. Moj savet je da kao prvu temu svi stave ono sto ih najvise interesuje, a ostale da poredjaju po prioritetu. pozdrav :-):-):-)
veso_k1
Predsednik CNIRS-a

Postod Marijam » Uto Nov 08, 2011 23:09

Cestitam na broju tema za ovu godinu. Lepo je videti da CNIRS nastavlja sa dobrim radom.
Htela bih samo da prokomentarisem post koji je stavila zeleniorbit. Smatram da prednost kod dodeljivanja teme treba da imaju kandidati koji su temu naveli kao prvu zelju, jer postoji razlog zasto ste nesto stavili kao prvu, a nesto kao poslednju zelju. Ipak, smatram da je najpravicnije da mentori odrze intervju i vide motivaciju kandiata, kao i ambicije i zelje i da na osnovu toga donesu konacnu odluku, a ne samo na osnovu ocena koji cesto ne govore apsolutno nista.
Korisnikov avatar
Marijam

Pridružio se: Čet Okt 16, 2008 10:15

Postod zeleniorbit » Uto Nov 08, 2011 23:53

Hvala puno na odgovorima. ;)
Pitanje sam postavila zato sto svakako zelim da radim na istrazivanju ove godine, ali ocene iz predmeta koje vaze za moju prvu zelju (ono sto me najvise interesuje) su slabije nego za drugu, pa tako postoji opasnost da ostanem bez ijedne. :|
Onda ispada sigurnije da za prvu temu postavim onu koja me manje zanima, a za koju postoji veca sansa da je dobijem....
(Slazem se da ocene ne znace nista, ali svakako imaju dosta uticaja pri odlucivanju.)
zeleniorbit

Postod veso_k1 » Sre Nov 09, 2011 02:07

Ne znam sta te konkretno zanima, nije ni korektno da ti bilo sta sugerisem, ali mentori radova iz Farmakognozije, Farmakokinetike, Farmakologije, Analiticke hemije, Tehnologije, Bromatologije ce odrzati intervju sa kandidatima, pa tad mozes da kazes zasto ti je stalo da vannastavnog rada. Nemoj da se sekiras da neces dobiti nijednu temu. Napisi po svojim prioritetima. Pozdrav :) :) Marijam, hvala na cestitkama ;)

Postod zeleniorbit » Čet Nov 24, 2011 16:42

Pisalo je da ce se rezultati objaviti najkasnije do danas, ima li neke informacije o tome? :|
(Bezveze je sto se apsolutno svake godine zestoko prelazio svaki rok za izbacivanje rezltata, cemu onda davanje konkretnog datuma? :roll: )
zeleniorbit

Postod MarryTheBug » Pet Nov 25, 2011 00:22

Nismo ocekivali ovoliki broj prijava, oko stotinu ljudi je se prijavilo na Konkurs.
Znam da je objavljivanje pri kraju, molim za strpljenje, ipak je bila kolokvijumska nedelja, CNIRS cine studenti koji takodje moraju da uce, kao i svi ostali. :!:
Korisnikov avatar
MarryTheBug
Student prodekan

Pridružio se: Pon Okt 20, 2008 11:24

Postod Adonis_Vernalis » Pet Nov 25, 2011 13:33

Opet se javljam forumskom auditorijumu, u vezi sa ovom temom. Kao neko ko je celu priču, pre nekoliko godina, vratio iz zaborava, mislim da imam dovoljno motiva da "upeglavam razbarušene detalje", a i autoriteta da da o celoj ideji kompetentno pričam.

Ja sam ove godine dao jednu temu, koja se graniči sa nekoliko oblasti koje farmaceuti mogu da "pokriju". Tema sigurno pokriva oblast farmakognozije. No, pokriva i još nešto drugo: oblast zaštite životne sredine, oblast održivog razvoja, oblast obnovljivih resursa, a i oblast borbe protiv siromaštva.

Zbog multidisciplinarnosti teme, potreban mi je intervju sa kandidatima za temu, pre nego što donesem svoju definitivnu odluku. Iz moje perspektive, nekoliko dana gore-dole u poštovanju pravila konkursa može lako biti nadoknađeno i nadomešteno, a gledano kroz ciljeve koje želim da dostignem.

Stoga, zamolio bih studente koji su zaduženi za koordinaciju, da pozovu kandidate koji su zainteresovani za moju temu, jer ih očekujem u ponedeljak 28.11., između 10 i 14 h. Do 14:30 ću CNIRS-u poslati svoje mišljenje.
Adonis_Vernalis

Postod veso_k1 » Pet Nov 25, 2011 15:41

zeleniorbit je napisao:Pisalo je da ce se rezultati objaviti najkasnije do danas, ima li neke informacije o tome? :|
(Bezveze je sto se apsolutno svake godine zestoko prelazio svaki rok za izbacivanje rezltata, cemu onda davanje konkretnog datuma? :roll: )

Ovako, jeste pisalo da ce do 24.11. da se znaju rezultati. I znaju se za odredjene teme, ali za odredjene ne. Kolokvijumska je nedelja, nekoliko mentora nije bilo u zemlji. Do sada je organizovano par intervjua sa kandidatima i vecina njih zna sta ce raditi. Ukoliko da sada niste obavesteni, pratite mail narednih par dana, neko ce vas kontaktirati. I da, kao sto rece Jelica, mi smo samo studenti koji koordiniraju izmedju kandidata i mentora, tako da ponekad i kasnjene i nije samo do nas....
veso_k1
Predsednik CNIRS-a

Sledeća

Povratak na Centar za naučnoistraživački rad studenata