Košarka

Pravila foruma
Dobrodošli!

Pročitajte Pravilnik o radu Foruma

Re: Košarka

Postod biwi » Uto Okt 28, 2008 00:04

@aziraphale

slazem se sa tobom u potpunosti Zvezdu tek ocekuju jaki mecevi! ali zvezda u svom sastavu ima 10 novih kosarkasa koji nikada nisu igrali zajedno!!!! tako da ja mislim da za Zvezdu za sada sve ide dobro ali da ce pravu formu uhvatiti tek pocetkom 2009. godine, ipak treba da se sve to ukomponuje i pocne da lici na ekipu! Mislim da dovodjenje Karija za trenera je najbolji moguci potez nekog srpskog kluba u bilo kom sportu u istoriji!!!!
Korisnikov avatar
biwi

Pridružio se: Čet Okt 16, 2008 19:02

Postod aziraphale » Uto Okt 28, 2008 01:03

To je meni problem oko KK Zvezda, svake godine imaju po deset novih igrača. Ne mislim da je dovođenje Karija "najbolji moguci potez nekog srpskog kluba u bilo kom sportu" sada ili u istoriji. Jeste samo u slučaju da Zvezdi ove godine uspe ono što prethodnih nije - da napravi klub. On to zna, ume i hoće, ali ako se ponovi prošlogodišnja priča na polusezoni i debakl koji je usledio, neće vredeti ni Kari Pešić ni bilo koji drugi trener. Super je prošao Partizan sa Duletom, ne zato što je ovaj najbolji na svetu, već zato što je za ono što je Partizan kao klub osmislio on bio najbolji mogući izbor, što rezultati i broj Partizanovih igrača u reprezentaciji pokazuju. A vama želim sličan uspeh, pa da derbi bude zanimljiv. :)
Korisnikov avatar
aziraphale

Pridružio se: Čet Okt 16, 2008 10:11

Postod mikele » Uto Okt 28, 2008 11:29

Што сте ме сви спопали за Ласмеа???
Ја сам само рекао да о њему тек треба судити.Нити је најбољи ако одигра две добре утакмице,нити је најгори ако одигра две лоше.Зато сам и рекао ''о том по том'' ;)
Оно што ме радује код њега је то да није велики потрошач лопти и да није као већина Американаца(мада се Ласме води као Габонац) који дођу у Европу.Користан је за екипу и то свакако треба похвалити.Додуше,ја нисам ни сумњао да ће Дуле да доведе таквог играча јер он не воли ове што играју ''симултанку''.
А када сам рекао ''нисам импресиониран'' пре свега сам мислио на његову физичку конституцију јер ипак је он ''четворка'',а он и Величковић требају да замене тандем Пековић-Величковић од прошле сезоне.Ипак сам очекивао неког доминантнијег играча испод коша,с`обзиром да је његова превасходна улога да надокнади одлазак Пековића.
Korisnikov avatar
mikele

Pridružio se: Pet Okt 17, 2008 00:01

Postod Пеђа » Uto Okt 28, 2008 17:11

biwi je napisao:@aziraphale

slazem se sa tobom u potpunosti Zvezdu tek ocekuju jaki mecevi! ali zvezda u svom sastavu ima 10 novih kosarkasa koji nikada nisu igrali zajedno!!!! tako da ja mislim da za Zvezdu za sada sve ide dobro ali da ce pravu formu uhvatiti tek pocetkom 2009. godine, ipak treba da se sve to ukomponuje i pocne da lici na ekipu! Mislim da dovodjenje Karija za trenera je najbolji moguci potez nekog srpskog kluba u bilo kom sportu u istoriji!!!!

Па да, ове године смо и у фудбалу ( мислим на репрезентацију) и у кошарци, конкретно Звезда, довели најбоље тренере.
У каквом смо расулу били, све је боље и боље.
Korisnikov avatar
Пеђа

Pridružio se: Čet Okt 16, 2008 00:22

Postod biwi » Sre Okt 29, 2008 02:02

@mikele

Mislim, iz trenrskog ugla, da Dule ove godine i ne zeli da igra sa igracima na poziciji 4 i 5 vec sa dve 4 i time znatno ubrza igru! Mislim da je odabrao pravu varijantu da ima pokretljive cetvorke koje ce mci da nadtrce protivnicke centre a ujedno i da zatvore svoj reket!!! Dule svaka cast na izboru! Na toj poziciji ima i Rakocevica tako da je jasno sta je hteo! Uostalom da je hteo centra mogao je da angazuje Golubovica, ali nije hteo! Sto kaze moj brat Crnogorac Dasic, Golub se na treninzima reprezentacije javno nudio Duletu, ali mu je ovaj jasno stavio do znanja da ga nece

I da najsvezija vest, Skuni Pen odvio Zvezdu za 800.000 dolara do kraja sezone!!!!!!!!! Jbg covek trazi milion....
Korisnikov avatar
biwi

Postod mikele » Sre Okt 29, 2008 11:14

Па пази,колику предност имају две четворке у брзини,толики недостатак имају у снази,тако да то није никакво револуционарно решење.То је већ одавно познато.
Нпр. ко ће да чува Пековића или Пападопулоса?Напуниће се личним за час посла.
Јер,реално,Партизан има два права центра у тиму.Први је Врањеш,а други је млади Весели који тек треба да учи(успут мислим да је изабрао прави тим за то).После њих двојице највиши играч је Новица са 205,што је,морате признати,за данашње стандарде кошарке мало.
И само да вас исправим,Ласме је најбољу партију одиграо против Ефеса у Истамбулу где је имао 11 поена и 14 скокова,од којих чак 8 у нападу,што је феноменалан учинак.
А да ли се Голубовић нудио Дулету или не,то не бих знао рећи. :D
Korisnikov avatar
mikele

Postod biwi » Sre Okt 29, 2008 11:26

Misilm da Lasme neyaostaje nista u snazi za centrima ostalim osim Pekovica i Papadopulos!!!
Korisnikov avatar
biwi

Postod biwi » Čet Okt 30, 2008 00:47

dobi parizan!!!! odlicna atmosfera i odlicna igra pre svega lasme i rasica, nista manje nije zaostajao ni tepic!!!!
@mikele
vidis da sam u pravu sto se tice predhodnog posta
Korisnikov avatar
biwi

Postod mikele » Čet Okt 30, 2008 13:20

Рашић напредује.
Ако он проради,Партизан ће имати бољу екипу него прошле године.Само треба да се врати(мислим на Рашића) у ритам јер дуго није играо на неком високом нивоу.
Што се тиче меча од синоћ,имам само речи похвале за атмосферу и за игру Партизана.
А Ласме је управо показао оно што сам ја рекао,а то је да не може да игра и да скаче са јаким петицама. :D
Шала на страну,одличан је он играч,али ја и даље мислим да ће,пре или касније,Партизану бити потребна једна јака петица.
Korisnikov avatar
mikele

Postod aziraphale » Čet Okt 30, 2008 17:58

Naravno da ne može (zato je najbolja petorka sinoć bila sa Vranešom na centru, kome skidam kapu za sinoćnje izdanje), ali to i ne treba da radi. U odbrani je pomagao, a u napadu je baš on prelomio utakmicu; u poslednjoj četvrtinu bi uvek dobijao loptu na vrhu kapice, ili bi razigravao saigrače (na sve strane) ili prolazio evidentno sporije čuvare od sebe, do kraja utakmice Real nije našao odgovor na to.
Rašiću pohvale, pokrenuo je ekipu u trećoj čevrtinu na čisto mufte i forsiranje, davno nisam video da nekom pleju toliko ispada lopta koliko sinoć njemu, a da opet bude među najboljim u timu.

@mikele
Za skok igru protiv jakih petica potrebna je timska igra, zatvaranje reketa u odbrani, izvlačenje u napadu, što u nekim momentima sinoć jednostavno nije išlo.
Korisnikov avatar
aziraphale

Pridružio se: Čet Okt 16, 2008 10:11

PrethodniSledeća

Povratak na Sport