Košarka

Pravila foruma
Dobrodošli!

Pročitajte Pravilnik o radu Foruma

Košarka

Postod mikele » Sub Okt 18, 2008 12:48

Као што вероватно знате ово лето је било ''успешно'' за наше кошаркашке секлекције. Вероватно се питате шта ће ми ови '' '' пре и после речи *успешно* .
Ово лето јесте било резултатски успешно,али то нису успеси на које су нас навикли наши кошаркаши,тако да сам морао да се оградим. Јер какав је то успех када нас нема на највећој смотри спорта? Какав је то успех када нас нема на ОИ? Не желим да будем схваћен као неки велики критичар,само сам морао да дам објашњење зашто уз реч *успешно* стоје '' ''. :)
Кренимо редом.
Најбоља селекција Србије је лагано кроз квалификације изборила пласман на ЕП које се 2009.године игра у Пољској. Квалификације смо завршили на првом месту испред Бугарске,Италије,финске и Мађарске. Рекло би се све светске велесиле а? Скор наше репрезентације је 7-1,а једини пораз смо претрпели од,светске ''ауто-мото'' велесиле,Финске. Ако су резултати,мање-више,очекивани,онда свакако треба издвојити нешто што је било јако неочекивано. А то је препуна Арена,преко 15 хиљада људи на свакој утакмици наше репрезентације. То нам довољно говори да народ у Србији и даље воли кошарку и да се ужелео успеха репрезентације. Ја ,као и сви искрени љубитељи ''игре под обручима'', верујем у Дуду Ивковића и надам се да ће нам он и његови млади пулени донети доста успеха у будућности. Жреб за већ споменуто ЕП у Пољској ће се одржати 8.новембра,а Србија се налази у трећем шеширу са Пољском,Македонијом и Летонијом.И ове репрезентације,на нашу жалост,не могу да нам буду противници.
Када је у питању млада кошаркашка репрезентација,они су направили прави подвиг и добранили су европско злато из 2007.године. Наши млади кошаркаши су још једно показали да им нема равних на Старом континенту и у финалу су победили Литванију са 96:89. Ова победа добија још више на тежини када се зна да се финале играло у Летонији и да је на требинама у Риги било 95% навијача из суседне Литваније. Свака част момцима Слободана Клипе.

А сада да се вратимо на оно што се тренутно догађа. Као што вероватно знате,пре пар недеља је почела ''фамозна'' Јадранска лига. Српски клубови су стартовали са доста успеха. Партизан и Ц.Звезда имају скор 3-0,Хемофарм 2-1(једини пораз од Партизана),а ФМП и Војводина 1-2.

Данас су на програму мечеви 4.кола у коме се састају:

Крка-Олимпија
Војводина-Ц.Звезда
Партизан-Задар (обе екипе имају скор 3-0)
Сплит-ФМП
Цибона-Будућност
Босна-Загреб
Хелиос-Хемофарм

Ускоро креће и кошаркашка ''лига шампиона'' па ћемо ускоро писати и о томе. ;)
Korisnikov avatar
mikele

Pridružio se: Pet Okt 17, 2008 00:01

Re: Košarka

Postod Пеђа » Sub Okt 18, 2008 17:47

Победа Партизана против Задра.

Црвена Звезда игра против Војводине, има пренос на RTB1 у 20:15. 8-)
Korisnikov avatar
Пеђа

Pridružio se: Čet Okt 16, 2008 00:22

Postod tackica86 » Čet Okt 23, 2008 14:20

Partizan veceras igra svoju prvu utakmicu u Evroligi protiv Efesa sa pocetkom u 19:15, a direktan prenos ce biti na RTS2 u 19:05.
Korisnikov avatar
tackica86

Pridružio se: Sub Okt 18, 2008 09:53

Postod wampir666 » Čet Okt 23, 2008 15:33

...direktnoh prenosa ce biti po uslovom da 'mapet show' ne potraje posle 18h, a kako se stvari trenutno odvijaju nastavice se...
Korisnikov avatar
wampir666

Pridružio se: Sre Okt 15, 2008 22:22

Postod biwi » Pet Okt 24, 2008 11:17

Efes Pilsen - Pertizan 61-60

Partizan se toliko muci da da kos, pa to je strasno! Sem Velickovica juce ostali mrka kapa, ali ajde da imamo u obzir to sto su se kano okupili, sto im je prvi bek-*suter tek juce odigrao prvu utakmicu! Lasme dobar u odbrani, napad mrka kapa! ali nema veze, neka oni ovako nastave i eto pole 7 godina titule kod nas...
Korisnikov avatar
biwi

Pridružio se: Čet Okt 16, 2008 19:02

Postod tackica86 » Pet Okt 24, 2008 12:35

samo cu reci tuga.... :(

a titulu mozes da zaboravish.... :P
Korisnikov avatar
tackica86

Pridružio se: Sub Okt 18, 2008 09:53

Postod mikele » Sub Okt 25, 2008 18:44

Реално Партизан није ни лоша копија екипе од прошле сезоне,али видећемо,тек је почетак сезоне. Мислим да им треба времена да се уиграју јер имају доста нових играча,а не треба заборавити да је Вујошевић добар део припрема пропустио због обавеза у репрезентацији ЦГ. Исто тако и кључни играчи(Тепић,Трипковић и Величковић) су лето провели у репрезентацији,тако да је можда присутан и мали умор.Ко ће га знати.
Али чињеница је да су овогодишња појачања просек. За сада је Рашић убедљиво најслабији,док Ракочевића треба издвојити као позитивно изненађење. Американац? Нисам импресиониран,али о том по том.
Закључак:дерби(а и цела сезона) ће бити знатно занимљивији него претходних неколико година и то је оно што ме радује.
Успут,Цибона је изгубила и 16 пут од 17 гостовања у Београду од када се игра Јадранска лига. ФМП је био бољи и победио је резултатом 85-76.
Korisnikov avatar
mikele

Pridružio se: Pet Okt 17, 2008 00:01

Postod wampir666 » Sub Okt 25, 2008 21:55

Lepa predstava veceras u Pioniru. Posle furioznih prvih 15-ak minuta Zvezda je rutinski privela utakmicu kraju. Pozitivno je sto je odbrana delovala mnogo sigurnije nego na prethodnim mecevima.
Zvezda - Split 83:71

Ostali rezultati i statistika na sajtu NLB Lige.
Korisnikov avatar
wampir666

Pridružio se: Sre Okt 15, 2008 22:22

Postod biwi » Ned Okt 26, 2008 23:46

@ vampire 666

slazem se sa tobom, u subotu sam se mnogo lepo osecao u Pioniru posle duzeg vremena gledajuci zvezdu ( za parizan da ne pricam, prosle godine je bili fenomenalno u euroleague!!!)! Milsim da je ekipa zrela za dobar plasman na svim frontovima!!! GM CZ Milan Opacic mi je juce posle utakmice rekao da tadije pocinje da igra od sledeceg vikenda, i da postoji mogucnost da se angazuje jos jedan stranac plejmejker koji bi bio tu za NLB i Euro Cup a u zavisnosti od njegove igre bi se sva trojica rotirali u Super Ligi!!!!!! Mislim da je to ok, i da konacno se u Zvezdi zna ko kosi a ko vodu nosi!!!!

@mikele

Ne slazem se sa tobom vezano za Lasme-a, iskreno dao je juce opet 20 i imao 8 skokva, za igraca koji igra prvu sezonu u evropi odlicno!!! jel palacio na pocetku prosle igrao upola dobro kao lasme, NE!!! a kako je zavrsio sezonu??? zato ja mislim da je Lasme pun pogodak!!! Letos na Reebok campu u Trevizu sam imao priliku da budem 5 dana sa njaboljim igracima Evrope koji su na meti NBA klubova ( momci od 85-92). Od nasih su bili Keselj, Stimac, Katnic, Paunic, Dasic, Mijatovic! Pored toga sto su tamo bili i Dragic i Klobicar i Diaw mislim da od svih igraca koji su bili tamo najvise me je zaintrigirao Vesely i ja od njega ocekujem da tek eksplodira!!!

ali bitno da zvezda gura dobro i ja jedva cekam veciti derbi u PIONIRU!!!! PUNOM DELIJA...
Korisnikov avatar
biwi

Pridružio se: Čet Okt 16, 2008 19:02

Postod aziraphale » Pon Okt 27, 2008 16:11

@mikele
Stvarno, odakle ti to za Lasmea? Pomno sam ga pratio celu utakmicu protiv Zadra (ono, gledao sam igrača ne utakmicu :D)i bio je odličan, aktivan i agresivan pod oba koša, ima muda (dva bacanja za egal na kraju regularnog dela ušla bez koske, ladno je šutirao trojku za pobedu), tehnika mu ju odlična za tu visinu, a tek što je skočan... Biće odličan ove sezone. E sad, primao je te lopte daleko od koša, da li je to posledica neuigranosti tima ili on sam, stvarno ne znam, pritom nisam siguran da ume najbolje da igra leđima, nisam gledao poslednje dve utakmice. Sve mi se čini da je prosek od 15+ poena i 8 skokova uz koju blokadu nešto što možemo da očekujemo.

@biwi
:) Kada sam i ja počeo da uživam gledajući Zvezdu. Da poprave odbranu i mogli bi da budu vrlo ozbiljan rival. S druge strane, tek treba da igraju ozbiljnije tekme (Zadar, Cibona, Partizan, Hemofarm), do sada samo protiv Olimpije i to jedva do pobede, baš me zanima kako će proći.
Korisnikov avatar
aziraphale

Pridružio se: Čet Okt 16, 2008 10:11

Sledeća

Povratak na Sport