Tenis

Pravila foruma
Dobrodošli!

Pročitajte Pravilnik o radu Foruma

Tenis

Postod mikele » Pet Okt 17, 2008 11:55

С'обзиром да је јуче био јако богат дан,када су у питању тенисери и тенисерке из Србије,ред је да први пост у спортској секцији буде ''тениски''. :mrgreen:
Прво да кренемо са лепим вестима. Ана Ивановић је коначно победила после дуго,дуго времена и овај меч и овај турнир (у Цириху) би могли да буду јако важни у повратку самопоуздања код наше тенисерке. Ана је јуче победила нимало наивну противницу Мерион Бартоли са 6-2,6-4,а меч је завршила са ас ударцем. Игра Ане Ивановић је обећавајућа и с'обзиром на јачину конкуренције на овом турниру,врло лако може да се догоди да Ана догура до самог краја. Њена следећа противница је 18-годишња Чехиња Петра Квитова која је била још убедљивија од Ане у претходном колу јер је победила Софију Арвидсен са 6-2,6-1. Ана и Петра су до сада играле једном и Ана је добила тај меч у три сета.
На истом турниру,Јелена Јанковић је прекинула свој низ од 12 победа за редом (3 освојена турнира у претходне три недеље). Да будем прецизнији,то је учинила Италијанка Флавија Пенета која је по први пут у 6 међусобних дуела победила Јелену са 5-7,6-3,6-3. Јелена је била видно уморна и стекао се утисак да је дошла на овај турнир чисто да ''одради посао'' (добила би новчано казну да није дошла),а вероватно је ту било и мало поштовања према организаторима овог турнира. Све у свему,ово није било изненађење,ако се узме у обзир колико је Јелена играла претходних недеља. Сада може да оде на мали одмор јер је ускоро очекују нове обавезе.
И на крају,вест да је Новак Ђоковић у трећем колу турнира из Мастерс серије,који се игра у Мадриду,изгубио од 208цм високог Хрвата Иве Карловића са 7-6,7-6. Карловић је разорним сервисом (имао 21 ас ударац или ти 5 освојена гема) успео да задржи свој сервис током целог меча,иако је Новак у оба сета имао по неколико брејк лопти. И сценарио је био исти у оба сета. Новак није искористио своје шансе,сетови су се завршавали у тај-бреку и оба сета су имала скоро идентичан крај(Карловић је добио са 7-4 и 7-5). На овај начин Новак није успео да одбрани поене од прошле године када је играо полуфинале и на тај начин ће још више заостати за водећим двојцем на врху АТП каравана. Следеће недеље га чека нови Мастерс турнир у Паризу где Новак не брани пуно поена (2.коло прошле године) и то је добра прилика да се смањи заостатакк за Надалом и Федерером.
Korisnikov avatar
mikele

Pridružio se: Pet Okt 17, 2008 00:01

Re: Tenis

Postod Zabica » Sub Okt 18, 2008 11:50

Moram samo da pitam - kad Ana igra sledeci mec? Nisam je gledala 100 godina :?
Korisnikov avatar
Zabica

Pridružio se: Čet Okt 16, 2008 01:07

Postod mikele » Sub Okt 18, 2008 12:16

Идемо даље. :)
Ко је прочитао претходни пост,сазнао је да је од наших једино још Ана Ивановић ''у игри'' ове недеље. Она је јуче у четвртфиналном мечу ВТА турнира у Цириху победила младу,али перспективну,Чехињу Петру Квитову са 6-1,6-4. На први поглед,рекло бисмо,лагана победа наше тенисерке. Али ако вам кажем да је само у другом сету било чак седам ''брејкова'',онда вам постаје јасно,као што је и мени,да ова победа и није баш тако лагана. Ана данас,око 15 часова (уз директан пренос на eurosportu),игра за финале против старије од сестара Вилијамс,Венус. Њих две су се до сада састајале 5 пута и Венус убедљиво води са 4-1. Надам се да ће после данашњег меча ситуација бити нешто боља за нашу тенисерку. ;)
Korisnikov avatar
mikele

Postod Пеђа » Sub Okt 18, 2008 12:30

Мислим да ће Ана изгубити данас :mrgreen: Ал сам оптимистичан :mrgreen:
Али стварно, Венус је доста јача и у бољој форми од Ане. Тако да, победа би била чудо...
Korisnikov avatar
Пеђа

Pridružio se: Čet Okt 16, 2008 00:22

Postod Zabica » Uto Okt 28, 2008 18:02

Pa gde je post sa radosnom vescu??? Ana je OSVOJILA turniru u Lincu, jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej!!!
me so happy ;)

DOHA (zavrsni turnir sezone) od 4.11. na Eurosportu, i dve Srpkinje o kojih se mLogo ocekuje ;)
Korisnikov avatar
Zabica

Pridružio se: Čet Okt 16, 2008 01:07

Postod mikele » Sre Okt 29, 2008 00:07

А Новак је победио Турсунова јјјјјееееееееееееееееее!!!!!!
Тачније Турсунов се предао у другом сету при резултату 4-3 за Новака.Први сет је Новак добио лагано са 6-2.
У трећем колу га чека победник меча Цонга-Штепанек.
Ја навијам за Штепанека,ви? :D
Korisnikov avatar
mikele

Postod Dzony » Sre Okt 29, 2008 10:10

Ma kakav Stepanek, Conga izgleda ko cokoladica (Kit-Kat (crni naravno))!
Taman da posluzi Novaku za uzinu! :lol:
Dzony

Pridružio se: Pet Okt 17, 2008 08:47

Postod mikele » Čet Okt 30, 2008 13:27

Данас око 15 часова,меч трећег кола АТП мастерс турнира у Паризу,играју Новак Ђоковић и Жо Вилфред Цонга.
Директан пренос ексклузивно на спортклубу.
**Off Topic**Како их рекламирам(мислим на спортклуб,а не на Новака и Цонгу),помислиће неко да сам узео лову**Off Topic** :D
Korisnikov avatar
mikele

Postod tarantulica » Pet Okt 31, 2008 01:18

Conga je pobedio ;)
Gledala sam samo treći set i Novak je igrao prilično dekoncentrisano i nemotivisano... Bar će imati vremena da se odmori do Mastersa u Šangaju, koji počinje 9. novembra :)
Korisnikov avatar
tarantulica

Pridružio se: Sre Okt 15, 2008 14:10

Postod mikele » Pet Okt 31, 2008 13:31

tarantulica je napisao:Gledala sam samo treći set i Novak je igrao prilično dekoncentrisano i nemotivisano... Bar će imati vremena da se odmori do Mastersa u Šangaju, koji počinje 9. novembra :)

Ја то причам још од Вимблдона,али он никако да се одмори,него је све уморнији и уморнији. :D
Не знам,некако ми последњих пар месеци делује баш безвољно,као да га неко на силу тера да игра.И то ме брине.Јер Надал и Федерер су све даље и даље,а Мареј је све ближе и ближе.И реално,Мареј је тренутно у много бољој форми и само је питање дана када ће престићи Новака на месту број 3.
Можда већ почетком године када Новак брани великих 1000 поена за освојену титулу на Аустралиан опену. :?
Korisnikov avatar
mikele

Sledeća

Povratak na Sport